Raziskovalna infrastruktura
Na Univerzi v Mariboru se zavedamo, da je visokozmogljiva, kakovostna in odprtodostopna raziskovalna infrastruktura prvi pogoj za doseganje odličnosti v raziskovanju, ki se odraža v širšem družbenem razvoju. V ta namen izvajamo številne infrastrukturne programe in projekte, s katerimi sledimo globalnim zahtevam po sodobni, dobro izkoriščeni ter mednarodno vpeti raziskovalni infrastrukturi po načelu odprtega dostopa za vse raziskovalce, tako univerzitetne kot tudi zunanje.
Raziskovalno infrastrukturo univerze umeščamo v naslednja usmeritvena raziskovalna področja:
- Napredni materiali in tehnologije;
- Zdravje in varna prehrana;
- Pametni energetski in krožni sistemi;
- Umetna inteligenca in informacijsko-komunikacijske tehnologije;
- Ostale raziskovalne usmeritve.
Odprti dostop do raziskovalne infrastrukture
Politika odprtega dostopa do raziskovalne infrastrukture
Skladno s strateškimi in razvojnimi cilji Univerze v Mariboru po uveljavljanju odprtega dostopa do javne raziskovalne infrastrukture, je Senat Univerze v Mariboru 24. 11. 2020 potrdil Politiko odprtega dostopa do raziskovalne infrastrukture Univerze v Mariboru, ki opredeljuje pogoje dostopa in uporabe RiUM za univerzitetne raziskovalce in druge raziskovalce.
Preberi večPregled raziskovalne opreme članic Univerze v Mariboru v vrednosti nad 5.000,00 EUR
Na Univerzi v Mariboru upravljamo z več kot 750 kosi razpoložljive raziskovalne opreme v vrednosti nad 5.000,00 EUR, ki je primarno namenjena izvajanju znanstvenoraziskovalne dejavnosti zaposlenih in študentov UM ter tudi zunanjih uporabnikov.
SEZNAM RAZPOLOŽLJIVE RAZISKOVALNE OPREME