Preskoči na vsebino
Loader

MEDIJSKO SREDIŠČE

Posvet Mladi in gospodarstvo

Danes, 21. januarja, se je na Univerzi v Mariboru odvijal posvet na temo Mladi in gospodarstvo, ki sta ga skupaj pripravili Univerza v Mariboru in Štajerska gospodarska zbornica.

25035X0164

S posvetom želita organizatorja prepoznati izzive, ki hromijo družbeni razvoj in možne rešitve v odnosu do vključevanja mladih v gospodarski razvoj. Posvet se je pričel z dvema paneloma, in sicer je rektor Univerze v Maribor, prof. dr. Zdravko Kačič spregovoril o vlogi univerze pri ohranjanju dolgoročne konkurenčnosti družbe, dr. Roman Glaser, častni predsednik ŠGZ pa je izpostavil izzive gospodarstva pri vključevanju mladih.

Na okrogli mizi, ki jo je vodila prof. dr. Suzana Žilič Fišer, Inštitut za medijske komunikacije (FERI) so Albert Kekec, predsednik ŠGZ, prof. dr. Dean Korošak, prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost UM, Pina Slaček, prodekanica za študentska vprašanja EPF, Marko Bauman, vodja produktnega razvoja v Interi, Marko Drobnič, predsednik uprave Taluma in Tadej Gosak direktor Marlesa iskali odgovore na vprašanja; kako mladi sooblikujejo družbo jutrišnjega dne, s katerimi izzivi se srečuje gospodarstvo v odnosu do mladih, kako lahko kreativnost in znanje mladih prispeva h gospodarskemu razvoju, katere so možne rešitve, ki jih ponujajo predstavniki akademske skupnosti in gospodarstveniki.

Dr. Roman Glaser je v panelu izpostavil t.i predlog za skupni uspeh –  projekt Job guide. V okviru katerega bi sestavili mešane time študentov, profesorjev, menedžerjev in gospodarskih družb. Ti bi omogočili študentom, da v timih dobijo prve izkušnje v podjetjih, profesorjem in strokovnjakom v podjetjih pa je dana priložnost, da s temi projekti izboljšajo ekonomiko in produktivnost podjetij. Ob tem je dodal: “Vsi smo soodvisni; gospodarstvo potrebuje univerzo in mlade, mladi potrebujejo priložnost in mentorstvo. Država pa mora ustvariti pogoje za tako sodelovanje.”

Rektor prof. dr. Zdravko Kačič je izpostavil nujnost odličnega izobraževanja in raziskovanja, ki predstavljata temelj zagotavljanja kakovostnega visoko izobraženega kadra in uspešnega prenosa znanja in tehnologij v okolje. Z razvojem mikrodokazil in uresničitvijo tretjega stebra platforme INNOVUM – podporno okolje bo mogoče pomembno nadgraditi dosedanje uspešno sodelovanje med univerzo in okoljem ter se hitreje odzivati na potrebe družbe.


Oznake


Kategorije

Datum

  • 21. Jan 2025

Deli z drugimi

Več novic

Zapri