VSI DOGODKI

• ponedeljek, 12. februarja 2024
    Fakulteta za strojništvo
    sejna soba B-304/305, 2. nadstropje

Slovesna otvoritev prenovljenega laboratorija POMURSKI LABORATORIJ na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru

Slovesna otvoritev bo potekala na Fakulteti za strojništvo, Smetanova ulica 17, 2000 Maribor, v ponedeljek, 12. februarja 2024, ob 11. uri v sejni sobi B-304/305, 2. nadstropje.

Na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru so v sodelovanju s Pomursko gospodarsko zbornico in pomurskimi gospodarstveniki izvedli prenovo in nadgradnjo raziskovalnega laboratorija Pomurski laboratorij kot presečišča Laboratorijev za procesno inženirstvo in računalniško dinamiko tekočin ter Laboratorija za termodinamiko in okoljsko inženirstvo, ki delujeta v okviru Katedre za energetsko, procesno in okoljsko inženirstvo.

Prenovljeni laboratorij omogoča nadaljevanje dosedanjega uspešnega raziskovalnega sodelovanja s slovenskimi farmacevtskimi podjetji, hkrati pa bo dodatno motiviral raziskovalce in študente, da bodo s svojimi znanji v prihodnosti pomembno prispevali k razvoju in napredku širše regije in Slovenije.

Slovesnosti se bodo udeležili tudi:

• minister za kohezijo in regionalni razvoj, dr. Aleksander Jevšek,
  • rektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Zdravko Kačič,
  • predstavniki Gospodarske zbornice Slovenije in pomurskih podjetij, ki so partnerji projekta.