VSI DOGODKI

• ponedeljek, 01. julija 2024
    Razstavišča UKM

Aktualne razstave Univerzitetne knjižnice Maribor

Nabor aktualnih razstav Univerzitetne knjižnice Maribor.

Likovno razstavišče

LOJZE ADAMLJE: NEKEGA DNE

Eden redkih slovenskih nadrealistov predstavlja svoja najnovejša dela, v katerih se odraža umetnikova neprestano raziskujoča ustvarjalna osebnost. Kustos razstave je Mario Berdič Codella.

Odprtje: četrtek, 4. julij, 18.00

Na ogled od 4. julija do 31. avgusta 2024.

Knjižno razstavišče

BRUNO HARTMAN (1924–2011): dolgoletni ravnatelj Univerzitetne knjižnice Maribor (1965–1989)

Ob 100. obletnici rojstva se dr. Bruna Hartmana – literarnega in gledališkega zgodovinarja, dramaturga in gledališčnika, publicista in bibliotekarja ter prevajalca – spominjamo tudi kot dolgoletnega ravnatelja naše knjižnice.

Na ogled od julija do septembra 2024.

Avla

POD KUDOVSKO MARELO ŽE 60 LET

Razstava člankov, fotografij, priznanj in drugih virov prinaša pregled delovanja in dosežke KUD Študent Maribor, ki pomembno prispeva k ohranjanju slovenske kulture plesa in petja doma in v svetu. Avtorji razstave: člani KUD Študent Maribor.

Na ogled do 31. avgusta 2024.

Grajski trg

POZDRAV IZ MESTA, MED 1900 IN 1920

Razstava temelji na razglednicah iz Zbirke drobnih tiskov UKM, ki v dobi digitalnih medijev pomenijo neposreden stik s preteklostjo. Avtorica: Gabrijela Kolbič, oblikovanje: Dejan Štampar.

Na ogled do konca julija 2024.

DOGODKI

SNG MARIBOR

OB STOLETNICI ONDINE OTTA KLASINC: predstavitev publikacije in slavnostni koncert

19.00 – Kazinska dvorana: Predstavitev biografsko-spominske publikacije iz zbirke Osebnosti in vpogled v pevkine digitalizirane albume